PL
EN

Sukcesy 2017-2018

[ 13-03-2017, 11:13 ]

- Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego na wniosek trenera głównego kadry narodowej Henryka Jurzaka podczas posiedzenia Zarządu w dniu 8.01.2017r w Warszawie zatwierdził opracowane kryteria kwalifikacji zawodników w kategorii seniorów i juniorów na Halowe Mistrzostwa Europy w Vittel.
- Zatwierdzone kryteria przez Zarząd PZŁucz zostały opublikowane na stronie internetowej Związku.
- Na podstawie opracowanych, zatwierdzonych i opublikowanych kryteriów Zarząd PZŁucz zatwierdził skład osobowy polskiej reprezentacji na Halowe Mistrzostwa Europy w Vittel na posiedzeniu Zarządu w Kielnarowej w dniu 18.02.2017r.
- Skład osobowy polskiej reprezentacji został opublikowany na stronie internetowej PZŁucz
- Zgodnie z ustalonymi wcześniej w dniu 8.01.2017r kryteriami kwalifikacji do HME, zakwalifikowane zawodniczki w kategorii seniorek zdobyły po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Łuczniczego złoty medal w Halowych Mistrzostwach. Natalia Leśniak i Karolina Farasiewicz zdobyły kwalifikację do reprezentacji na międzynarodowych zawodach halowych „Berlin Open” a Wioleta Myszor została powołana przez trenera głównego kadry narodowej zgodnie z regulaminem kwalifikacji do reprezentacji kobiet.
- Poprzedni złoty medal na Mistrzostwach Europy zdobyły polskie łuczniczki w roku 2008 w składzie: Justyna Mospinek, Iwona Marcinkiewicz, Małgorzata Ćwieńczek.
- Halowe Mistrzostwo Europy zdobyły zawodniczki przygotowywane od listopada 2016 roku do najważniejszej halowej imprezy w roku 2017: zawodniczki Łucznika Żywiec – Natalia Leśniak i Wioleta Myszor realizujące od dnia 1.12.2016r. program szkolenia stacjonarnego w wymiarze treningowym - 3 treningi dziennie w czasie 8 godzinnej pracy treningowej i Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik trenująca codziennie w Opolu i w swoim klubie.
- Złote medalistki Mistrzostw Europy strzelały wysokie wyniki na zawodach ogólnopolskich ale nie zdobyły indywidualnych medali w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kielnarowej, zdobyły natomiast medale dla swoich klubów w strzelaniu drużynowym i w nagrodę za poświęcenie się w bardzo ciężkiej pracy treningowej uzyskały efekt włożonej pracy w najważniejszej imprezie halowej nie w kraju lecz w Europie.
- W kategorii mężczyzn w sezonie halowym najlepsi zawodnicy uzyskiwali wyniki w kwalifikacjach najczęściej niższe od kobiet a nawet juniorów reprezentujących nasz kraj na HME w Vittel. Na przykład na HMP w Dobczycach juniorka Sylwia Zyzańska uzyskała wynik 572pkt. a najlepszy polski senior roku 2016 – 7-my zawodnik Mistrzostw Europy, wygrywając kwalifikacje w kategorii młodzieżowców uzyskał wynik 571pkt.
- Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kielnarowej Natalia Leśniak strzeliła 581pkt. a najlepszy mężczyzna Sławomir Napłoszek 580pkt.
- W konkurencji łuków bloczkowych Maria Shkolna zdominowała Mistrzostwa uzyskując 1 miejsce w kwalifikacjach i 1 miejsce w strzelaniu finałowym pokonując rosyjską zawodniczkę. Maria Shkolna jest 19-letnią zawodniczką Łucznika Żywiec od dnia 25.09.2015r. i studentką II roku AWF w Krakowie. Uzyskała zgodę Ukraińskiej Federacji Łuczniczej i Europejskiej Federacji Łuczniczej na reprezentowanie barw Polski. Posiada kartę Polaka, kartę stałego pobytu w Polsce i oczekuje obecnie na nadanie polskiego obywatelstwa przez Pana Prezydenta RP. Została zakwalifikowana do reprezentacji polski na podstawie uzyskiwanych wysokich wyników na zawodach międzynarodowych w tym wyniku 592pkt. w strzelaniu odległości 2x18m mimo tego, iż jest jeszcze juniorką. Pozostałe zawodniczki w kraju zdecydowanie odstają wynikowo od aktualnej Halowej Mistrzyni Europy.
- Do reprezentacji seniorów i juniorów w konkurencji łuków bloczkowych Zarząd PZŁucz zakwalifikował najlepszego zawodnika na arenie międzynarodowej w zawodach „Berlin Open” Michała Gomoliszka – Strzelec Legnica, który zaprezentował się na swoim poziomie w Vittel. Młody junior Filip Szeląg – 3D Toszek, najlepszy zawodnik w kraju stoczył wyrównany pojedynek w eliminacjach przegrywając dopiero w barażu o kilka milimetrów trafiając strzałę także w „10”.

261


241

Radość Mistrzyń Europy i trenera na najwyższym podium w Vittel w sobotę w dniu 11.03.2017r.


242

Natalia Leśniak strzela swoją pierwszą strzałę w 4 secie pojedynku finałowego z Francuzkami.


243

Wioleta Myszor oddaje strzał zbliżający naszą drużynę do zdobycia złotego medalu.


244

Karolina Farasiewicz najmłodsza Mistrzyni Europy w drużynie w swoim strzale w „10” kończącym 1 set wygrany dla Polek 58 do 54pkt.


245

Halowe Mistrzynie Europy Seniorek 2017 ze złotymi medalami – stoją od lewej: Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik, Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec, Wioleta Myszor – Łucznik Żywiec.


246

Triumfalna radość polskiej drużyny po zakończeniu bardzo nerwowego 4 seta i zwycięstwie ostatecznym w setach 6 do 2 pkt. nad Francją.


247

Halowe Mistrzostwa Europy – Vittel/Francja: 1 miejsce – Polska, 2 miejsce – Francja, 3 miejsce – Ukraina.


262

Triumfalny gest z łukami w górze naszych złotych medalistek w Mistrzostwach Europy w Vittel/Francja po zwycięstwie w 1/2 finału nad Rosją.


248

HME – Vittel – Karolina Farasiewicz i trener Jan Lach.


249

HME – Vittel – Wioleta Myszor i trener Jan Lach.


250

HME – Vittel – Natalia Leśniak i trener Jan Lach.251

4-ta drużyna Halowych Mistrzostw Europy Juniorów – Vittel 7-12.03.2017r. stoją od lewej: trener - Zbigniew Kowalczyk, Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz, Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź, Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec.


252

4-ta drużyna Halowych Mistrzostw Europy Juniorów – Vittel 7-12.03.2017r. stoją od lewej: trener – Leszek Stempel, Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec, Andrzej Neścior – Agros Zamość, Marek Szafran – Społem Łódź.


253

Trener Henryk Pater i Anna Tobolewska.


254

Mariya Skholna (Łucznik Żywiec) – Halowa Mistrzyni Europy Juniorek odbiera gratulacje od Vladimira Jeschejeva – V-ce Prezydenta WAE i Prezydenta Rosyjskiej Federacji Łuczniczej.


255

Ekipa łuczników bloczkowych w Vittel: stoją od lewej – Michał Gomoliszek – Strzelec Legnica, Maria Shkolna – Łucznik Żywiec, Filip Szeląg – 3D Toszek.


256

Maria Szkolna po zdobyciu złotego medalu w Halowych Mistrzostwach Europy Juniorów i trener Jan Lach podczas powitania w macierzystym klubie w Żywcu w dniu 13.03.2017r.


257

Polska reprezentantka Maria Skholna z biało-czerwonymi różami dla Mistrzyni Europy Juniorek w dowód wdzięczności od działaczy Polskiego Związku Łuczniczego. Żywiec 13.03.2017r.258

Żywieckie łuczniczki Natalia Leśniak i Wioleta Myszor wraz z trenerem klubowym Janem Lach po powrocie ze złotymi medalami z Francji przed budynkiem COS w Szczyrku w dniu 12.03.2017r. W ośrodku tym łuczniczki wraz z Karoliną Farasiewicz przygotowywały się w dniach od 27.02 do 5.03.2017r. do zdobycia tytułu Mistrzowskiego w Vittel.


259

Powitanie przez V-ce Prezesa PZŁucz Jacka Maciaszka przed budynkiem COS w Szczyrku Halowych Mistrzyń Europy: Wiolety Myszor i Natalii Leśniak oraz trenera Jana Lach po powrocie z Francji (nieobecna Karolina Farasiewicz wysiadła z autokaru wiozącego reprezentacyjną ekipę w Bielsku-Białej aby wrócić do Prudnika).