PL
EN

Łucznictwo bloczkowe


Witam!

mam do sprzedania nowy (kilka razy używany ok 10razy) łuk wraz z nowym osprzętem, sytuacja losowa zmusza mnie do szybkiej sprzedaży! O ILE TO MOŻLIWE PROSZĘ POPYTAĆ ZNAJOMYCH, Z GÓRY DZIĘKUJĘ

-łuk VANTAGE XL, z podstawką…

-celownik JOHN COOPER z optyką… 0,75 dioptrii

-strzały EASTON ACE 520-12szt, 6szt ECLIPSE 2215 GROT 150 GR, stan idealny

-stabilizatory boczne FUSE CARBON 2 szt, przednie PSE 3ROD 36" regulowana długość oraz OCTANE 34" HYDRAULICZNY

-torba na łuk ARCHERY LEGEND 42", pojemna mieścicałość sprzętu

-luneta CELESTRON C70, 70mm soczewka, pryzmatyczna, ze statywem 180cm

-spust TRUBALL  z regulowaną… głowicą… i podwójną… opcją… spustu

-kołczan EASTON żółty

-cały niezbędny osprzęt, klucze, stojak, itp...

 

CENA ZA CAŁOŚĆ 4200ZŁ, nie ukrywam że zależy mi na czasie

 

POZDRAWIAM

Pomorski Tomasz
t.pomorski@wp.pl

7.04.2011Polskie łucznictwo bloczkowe 2010

Polski Zwią…zek Łuczniczy to przede wszystkim łucznictwo klasyczne, olimpijskie, jednak od kilkunastu lat rozwija się również strzelanie z łuku bloczkowego. Zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych biorą… między innymi udział w rywalizacji w bloczkowym łucznictwie tarczowym. W tej konkurencji od tego roku najlepszą… polską… łuczniczką… jest Anna Stanieczek z Goleszowa Halowa Mistrzyni Europy.

Zarzą…d Polskiego Zwią…zku Łuczniczego 28.08.2010r.zatwierdził skład kadry narodowej na II półrocze 2010r.-łuki bloczkowe
Nazwisko Imię rok ur. Nr waznej licencji PZŁucz Klub suma 3 najwyższych wyników z I półrocza 2010
           
           
  KOBIETY        
1.Stanieczek Anna 1955 45 Orlik Goleszów 1003
2.Cymkiewicz Joanna 1983 325 Marymont Warszawa 957
3.Leśniak Renata 1989 777 MGOKiS Dobczyce 931
           
  MĘŻCZYŹNI        
1.Piekarski Bogusław 1962 387 Dolnoślą…zakWrocław 1027
2.Gawryś Dariusz 1966 337 Marymont Warszawa 1012
3.Więzik Jerzy 1963 525 ŁucznikŻywiec 1005
4.Młynarczyk Marian 1960 848 Marymont Warszawa 1004
5.Kijas Witold 1973 527 Łucznik Żywiec 1003


Na bardzo zasadną… prośbę pana Dariusza Gawrysia przedstawiamy co następuje:
W ostatnim numerze gazetki FITA znajduje się bardzo ciekawy i ważny szczególnie dla łuczników bloczkowych fragment.
Jest to istotne szczególnie ze względów bezpieczeństwa.
Prosimy sędziów, by zwracali zawodnikom uwagę na zawodach, gdy zobaczą… nieodpowiednia technikę nacią…gania łuku.
 
5. Nielegalna technika strzelania
 
Już od 2 lat wielu zawodników zostało poproszonych na zawodach o zmianę techniki nacią…gania łuku ze względu na zasady bezpieczeństwa. W większości dotyczy to łuczników bloczkowych, z dwóch powodów:
1. niektórzy mają… łuki za twarde i musza zużyć na ich nacią…ganie zbyt dużo energii by móc skoncentrować się potem na dokładnym celowaniu i precyzyjnym wystrzeleniu strzały w cel, a przy okazji walka z siła łuku może spowodować kontuzję;
2. Gdy np. spust zwolni strzałę samoczynnie podczas nacią…gania, strzała w niekontrolowany sposób może przelecieć duży dystans i wyładować daleko od tarcz, w miejscu w którym mogą… przebywać ludzie lub zwierzęta i zagrozić ich życiu.
Trenerzy mają… obowią…zek obserwować czy łuki nacią…gane są… w prawidłowy sposób, to znaczy tak, że w razie przypadkowego zwolnienia spustu w trakcie nacią…gania, strzała nie poleci wyżej niż góra maty, do której się strzela. To jest technika która musi być z wyprzedzeniem wytrenowana, a nie korygowana dopiero na zawodach rangi międzynarodowej! Wymagane jest również, by siła nacią…gu nie była zbyt wyśrubowana ale dostosowana do możliwości danego zawodnika. Nie każdy musi/może mieć maksymalne 60# nacią…gu.
 
Sędziowie na zawodach powinni kontrolować kierunek strzały w trakcie nacią…gania, ale interweniować tylko wtedy, gdy jest on nieprawidłowy w momencie gdy prawie maksymalna energia jest zgromadzona w łuku, tj. po nacią…gnięciu powyżej 50% długości nacią…gu. Nie należy interweniować w począ…tkowym etapie nacią…gania, gdy wielu łuczników podnosi rękę łuczną… w celu odpowiedniego jej ustawienia do nacią…gania, po czym w trakcie nacią…gania opuszcza ja do prawidłowego poziomu.
 

W historii startów w barwach biało czerwonych zapisał się trzeci na Pucharze Europy Jacek Kujawski z Legnicy oraz Bogusław Piekarski z Wrocławia, który dotarł do 1/4 finału Mistrzostw Europy na torach otwartych.

Licencjonowani łucznicy bloczkowi to na razie kilka procent wszystkich licencji wydawanych przez Zwią…zek, jednak tempo zmian i rozwoju strzelania z łuków bloczkowych w naszym kraju jest imponują…ce i Zwią…zek stara się z roku na rok pomagać klubom w rozwoju tej nowej konkurencji.

Zwią…zek powołuje dwa razy w roku kadrę narodową… z podziałem na płeć uwzględniają…c sumę trzech najlepszych wyników z 70 metrów z 36 strzał.

Poniżej w formie pytań (zadawanych przez zawodników, działaczy i zainteresowane kluby) i odpowiedzi Polski Zwią…zek Łuczniczy postara się poinformować środowisko łuczników bloczkowych o faktach i ich interpretacji:

Pytanie: Czy PZŁucz stara się o środki finansowe na łucznictwo bloczkowe?
Odpowiedź: Zarzą…d Zwią…zku składa aplikacje i oferty konkursowe między innymi do Ministerstwa Sportu i Turystyki na zadania statutowe i w miarę możliwości pomaga w rozwoju łucznictwa bloczkowego.
 
Zainteresowane Kluby są… proszone o zadawanie ew. dodatkowych pytań w formie pisemnej na adres:

archery@archery.pl lub Frascati 4; 00-483 Warszawa