EN

Wyniki zawodów 2021

« < 2 3 4 >

[ 25-05-2021, 11:36 ]

PRZEMYSŁAW KONECKI ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL PODCZAS ZAWODÓW I RUNDY PUCHARU EUROPY JUNIORÓW W CATEZ

929

22 maja 2021 swój start w Pucharze Europy Juniorów – Catez Słowenia zakończyli juniorzy i juniorzy młodsi.

Indywidualnie najwyżej uplasował się Przemysław Konecki – Orlik Goleszów /łuk bloczkowy/. Nasz reprezentant na Mistrzostwa Europy Seniorów zajął wysokie 3 miejsce.

Indywidualnie wśród juniorek /łuk klasyczny/ najwyżej sklasyfikowane zostały Zuzanna Bączyk – SŁ Marymont Warszawa i Wider Aleksandra – LKS Łucznik Żywiec - 9 miejsce. Z tym samym rezultatem rywalizację ukończył Wojciech Tokarz – MLKS Czarna Strzała Bytom.W śród juniorek młodszych najlepiej strzelała Joanna Bargiel – LKS Łucznik Żywiec, która również zajęła 9 miejsce.

W rywalizacji zespołowej niewiele zabrakło do miejsca medalowego drużyny juniorów i juniorek młodszych wywalczyły 4 miejsca.

[ 14-05-2021, 22:39 ]

SREBRO MILENY OLSZEWSKIEJ W KAMNIKU

927

Międzynarodowe zawody "Veronica's Cup" Kamnik Slovenia (7-9.05.2021)
Milena Olszewska zawodniczka reprezentantka kraju na Igrzyska Paraolimpijskie, zawodniczka GZSN "Start" Gorzów zdobyła, po pasjonującej walce z Dunką Randi Degn 4:6, srebrny medal z międzynarodowych zawodach Veronica's Cup. Warto podkreślić, że Milena Olszewska rywalizowała z zawodniczkami pełnosprawnymi pierwszy raz na zawodach międzynarodowych. Pierwszy, a jakże wspaniały, bo okraszony srebrnym medalem. Na pochwałę zasługuje również dobry wynik kwalifikacji 623 pkt. (7 miejsce).

924

Łukasz Przybylski odniósł swój kolejny sukces na arenie międzynawowej zajmując 3 miejsce w zawodach II Rundy Pucharu Europy. Turecka Antalya kolejny raz okazała się szczęśliwym miejscem dla zawodnika klubu A3D Toszek Boguszyce. Po październikowym zwycięstwie w jedynym w sezonie 2020 starcie międzynarodowym „Antalya Challange 2020” Przybylski potwierdził swoją formę wygrywając kwalifikacje, a w pojedynkach eliminacyjnych wywalczył bardzo dobre 3 miejsce. Było sprawdzian umiejętności strzelania w bardzo silnym wietrze, który znacznie utrudniał rywalizację.

Pojedynki Łukasza Przybylskiego wyglądały następująco:

925

Sukces w Antalyi, w której za 7 tygodni odbędą się Mistrzostwa Europy napawa optymizmem. Gratulujemy!

926

Na zdjęciu od lewej: Trener Kadry: Józef Baściuk, Łukasz Przybylski

[ 9-04-2021, 05:47 ]

ŁUKASZ PRZYBYLSKI PIERWSZY PO KWALIFIKACJACH W ANTALYI

Bardzo dobrze podczas zawodów II rundy Pucharu Europy w Tureckiej Antalyi strzela Łukasz Przybylski – łuk bloczkowy. Tylko 1 punkt mniej od własnego rekordu kraju 712 pkt. wystrzelał zawodnik klubu A3D Toszek Boguszyce nie dając szans czołówce europejskiej.

922

Bardzo dobrze w konkurencji łuk klasyczny kobiet radzi sobie  Magdalena Śmiałkowska – KS Społem Łódź, która z wynikiem 657 pkt. zajmuje 8 miejsce po kwalifikacjach. Wśród mężczyzn łuk klasyczny najlepiej strzelał Sławomir Napłoszek SŁ - Marymot Warszawa, który z wynikiem 653 pkt. zajmuje 49 miejsce.

Wyniki  całej ekipy przedstawiają się następująco:

923

[ 19-03-2021, 11:56 ]

Przemysław Konecki i Małgorzata Kapusta na VI miejscach w Porec

917

Bardzo dobrze na zawodach I Rundy Pucharu Europy w Porec strzelali Polscy bloczkowcy. Najlepiej w pojedynkach eliminacyjnych spisał się Przemysław Konecki, który przegrał  w barażu 9:10 pojedynek o wejście do półfinału z reprezentantem Turcji Furkanem Orucem. Wcześniej Przemek stoczył bardzo zacięty pojedynek z Łukaszem Przybylskim 147:146 pkt.

Trzeci zawodnik Filip Szeląg musiał uznać wyższość drugiego w światowym rankingu Holendra Mike Schloessera 140:148 pkt. Wcześniej Filip pokonał Czecha Pavela Zorala 144:138 pkt. Filip i Łukasz zostali sklasyfikowani na 9-tych miejscach.

918

Wśród kobiet w konkurencji łuk bloczkowy udany start zaliczyła Małgorzata Kapusta zajmując VI miejsce. Na IX pozycji skalsyfikowana została Kseniya Markitantowa, która 1/8 przegrała pojedynek z Małgorzatą Kapustą.

919

W konkurencji łuku klasycznego dobry występ zaliczył Sławomir Napłoszek, który wygrał trzy pojedynki:

w 1/48  z Sanchezem Antoku Kenem (Hiszpania) 7:3

w 1/24 z Van Der Ven Rickiem (Holandia) 6:2 /7 zawodnik w rankingu światowym/

w 1/16 z Wijlerem Stevem (Holandia) 5:5 (9* w barażu) /6 zawodnik w rankingu światowym/

Ostatecznie zajmując 9 miejsce.

Wyniki końcowe - Turniej Weryfikacyjny Grupy Szkolenia Olimpijskiego PZŁucz. 13-14.02.2021 Prudnik

[ 14-02-2021, 15:09 ]
Podium kobiet: Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak, Magdalena Śmiałkowska, Anna Tobolewska, Wioleta Myszor, Jonanna Rząsa-Leniert, Kamila Napłoszek, Zuzanna Bączyk. Podium mężczyzn:Oskar Kasprowski, Kacper Sierakowski, Sławomir Napłoszek, Piotr Starzycki, Michał Basiuras, Marek Szafran, Jakub Banaszak, Arkadiusz Smoliński....   [ więcej ]

[ 1-02-2021, 08:47 ]

Magdalena Śmiałkowska i Kacper Sierakowski – Halowymi Mistrzami Polski na rok 2021 w konkurencji łuk klasyczny.

W dniach 29-31 stycznia 2021 w Wilkowicach odbyły się 39 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie.Wśród kobiet tytuł mistrzowski zdobyła Magdalena Śmiałkowska – KS Społem Łódź, która w pojedynku finałowym pokonała Sylwię Zyzańską z Łucznika Żywiec 7:1.

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Kacper Sierakowski – SŁ Marymont Warszawa a srebrnym medalistą Oskar Kasprowski – LKS Łucznik Żywiec. Pojedynek finałowy zakończył się wynikiem 6:2 dla Kacpra.