Kamila Napłoszek i Oskar Kasprowski
Mistrzami Polski Juniorów na 2019 rok.
W dniach 26-28.07.2019 r. w Krakowie odbyły się LXVIII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
W ŁUCZNICTWIE. W kategorii łuków klasycznych swoją dominację na arenie krajowej potwierdzili
Kamila Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa) i Oskar Kasprowski (LKS Łucznik Żywiec).
Zarówno Kamila jak i Oskar zajmowali I miejsca po kwalifikacjach.
Kamila Napłoszek - Mistrzyni Polski Juniorek 2019
Oskar Kasprowski - Mistrz Polski Juniorów 2019
Srebrne medale indywidualnie zdobyli Czyż Julia (AZS OŚ Surma Poznań) i Filip Łazowski (LKS Łucznik Żywiec).
Brązowe medale indywidualnie przypadły w udziale Marii Górce (KS Płaszowianka) i Marlenie Kocaj (CWKS Resovia Rzeszów) – wśród juniorek oraz Konradowi Kasprzakowi (AZS OŚ Surma Poznań)
i Karolowi Kępie (MGOKIS Dobczyce)
Klasyfikacja zespołowa juniorek
- GLKS Unia Pielgrzymka (Wierzchowska Maja, Kędzierska Małgorzata, Dudek Patrycja, Ozga Sylwia)
- UKS Tramp Jarosław (Marcinkiewicz Natalia, Osuch Agata, Gilowska Joanna, Cackowska Julia)
- SŁ Marymont Warszawa (Napłoszek Kamila, Dullas Laura, Paczuska Aleksandra, Borowska Oliwia)
- KSŁ Mewa Kołobrzeg (Wacławek Sandra, Sydlak Ewelina, Milczarek Julia)
Klasyfikacja zespołowa juniorów
- LKS Łucznik Żywiec (Kasprowski Oskar, Łazowski Filip, Wojtala Adam)
- SŁ Marymont Warszawa (Powała Antoni, Korczewski Emilian, Szyszko Michał, Bzdyra Karol)
- KS Stella Kielce (Borusiński Wiktor, Kulig Dawid, Wojtyś Maciej)
- KS Agros Zamość (Neścior Andrzej, Ostasz Bartłomiej, Łysiak Mateusz, Momot Piotr)
Klasyfikacja mikstów
- KS Agros Zamość (Oberda Julia, Neścior Andrzej)
- SŁ Marymont Warszawa (Napłoszek Kamila, Powała Antoni)
- LKS Łucznik Żywiec (Jurasz Karolina, Łazowski Filip)
- AZS OŚ Surma Poznań (Czyż Julia, Kasprzak Konrad)
Klasyfikacja medalowa klubów
|
|
medale
|
miejsce
|
klub
|
złote
|
srebrne
|
brązowe
|
1
|
LKS Łucznik Żywiec
|
2
|
1
|
1
|
2
|
Marymont Warszawa
|
1
|
2
|
1
|
3
|
KS Agros Zamość
|
1
|
|
1
|
4
|
GLKS Unia Pielgrzymka
|
1
|
|
|
5
|
AZS Oś Surma Poznań
|
|
1
|
2
|
6
|
UKS Tramp Jarosław
|
|
1
|
|
7
|
MGOKIS Dobczyce
|
|
|
1
|
7
|
CWKS Resovia Rzeszów
|
|
|
1
|
7
|
KS Płaszowianka Kraków
|
|
|
1
|
7
|
KS Stella Kielce
|
|
|
1
|
7
|
KSŁ Mewa Kołobrzeg
|
|
|
1
|