MISTRZOSTWA POLSKI
W ZAMOŚCIU

MAGDALENA ŚMIAŁKOWSKA zdobyła w Zamościu 3 złote medale.
MATEUSZ OGRODOWCZYK zdobył w Zamościu 2 złote medale.
W stolicy Zamojszczyzny w hali sportowej OSiR-u w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców wystartowało 180 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Na złotym tronie z Mistrzowskimi tytułami zasiedli w 2 dniowych zmaganiach w Zamościu 3 krotnie zawodnicy KS Społem Łódź: MAGDALENA ŚMIAŁKOWSKA, mikst MAGDALENA ŚMIAŁKOWSKA I MAREK SZAFRAN, drużyna kobiet: MAGDALENA ŚMIAŁKOWSKA, MARTYNA KALWINEK, RENATA DROGOSZ, KATARZYNA OLAK.

3 złote medale zdobyli także zawodnicy OŚ AZS Surma Poznań: MARCIN CZAPCZYK, mikst JULIA CZYŻ I MATEUSZ OGRODOWCZYK, drużyna juniorów: MATEUSZ OGRODOWCZYK, KONRAD KASPRZAK, MAKSYMILIAN MICHALAK.

Brązowa medalistka XXXII Mistrzostw Polski Seniorów w Wilkowicach okazała się najlepszą zawodniczką wśród młodzieżowców w Zamościu pokonując w pojedynku finałowym swoją koleżankę klubową Martynę Kalwinek w setach 6 do 4pkt.

W finałowym pojedynku mikstów wraz z Markiem Szafranem pokonali swój klubowy mikst KS Społem II wynikiem 5 do 3 pkt. Natomiast w pojedynku drużynowym młodzieżówki z Łodzi pokonały w finale Stellę Kielce rezultatem 6 do 2pkt. Magdalena Śmiałkowska zdobywając 3 złote medale na 3 możliwe do zdobycia stała się największą sensacją i odkryciem Mistrzostw Polski.

Mistrzowskie tytuły zdobyli jeszcze: OSKAR KASPROWSKI – Łucznik-Żywiec – V-ce Mistrz Polski Seniorów z Wilkowic pokonując w finale zawodnika stołecznego Marymontu – Piotra Starzyckiego w setach wynikiem 7 do 3pkt. Wśród juniorek zwyciężyła MARLENA KOCAJ – Resovia Rzeszów po pokonaniu w finale wynikiem 6 do 0pkt. Anny Tobolewskiej – Zryw Dobrcz. Anna Tobolewska wygrała zdecydowanie kwalifikacje rekordem życiowym 576pkt. Wynik ten był najwyższym wynikiem uzyskanym przez zawodniczki i zawodników zarówno wśród juniorów jak i młodzieżowców. Tytuły Mistrzowskie zdobyły ponadto drużyny: Juniorki – SŁ Marymont Warszawa w składzie: KAMILA NAPŁOSZEK, ALEKSANDRA PACZUSKA, MAGDALENA ZAJĄC, MAJA ZDULSKA, które pokonały po zaciętym finałowym pojedynku w barażu wynikiem 5 do 4pkt. juniorki LKS Mazowsza Teresin: Natalia Skrok, Joanna Świerżewska, Agnieszka Grądzik, Marta Narloch.

Wśród młodzieżowców wygrał LKS Łucznik-Żywiec: KACPER BIZOŃ, KAMIL ADAMEK, DOMINIK PATRYAS, KRYSTIAN PATRYAS, którzy również po zaciętym pojedynku wygrali w barażu tylko o 1mm z zawodnikami SŁ Marymont Warszawa: Ludwik Pietrusiński, Michał Zalewski, Piotr Sawicki, Mateusz Sapiej.

Poniżej oczekiwań w zawodach wypadła najlepsza polska łuczniczka w roku 2017 – Sylwia Zyzańska, która w Zamościu zajęła dopiero 6 miejsce.

17. KS Obuwnik Prudnik - 1 brązowy

W konkurencji łuków bloczkowych wystąpiła rekordowa ilość zawodników w dotychczas rozegranych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców. Wśród juniorek wygrała Wiktoria Pieniążek – UKS Ósemka Kraków, wśród juniorów wygrał Filip Szeląg – KŁ A3D Toszek, wśród młodzieżowców Krzysztof Kurpas – UKS Grot Ruda Śląska, wśród młodzieżówek wystartowała tylko jedna zawodniczka Paulina Okrzesik z Łucznika Żywiec. W konkurencji mikstów wygrał mikst ULKS Zbójnik Żywiec: Joanna Niewdana i Nikodem Adamek. W konkurencji drużynowej wśród juniorów wygrał LKS Łucznik-Żywiec: Mateusz Wejnerowski, Wojciech Drewniak, Kacper Drewniak.

410

Magdalena Śmiałkowska, Martyna Kalwinek – Społem Łódź oraz Małgorzata Góral – Stella Kielce na podium w Zamościu

411

Mateusz Ogrodowczyk i Julia Czyż – OŚ AZS Surma Poznań - Mistrzowie w mikście wśród juniorów.

412

Marcin Czapczyk – OŚ AZS Surma Poznań – na najwyższym stopniu podium. Obok zawodnicy Społem Łódź: Marek Szafran i Michał Basiuras oraz największa sensacja Mistrzostw – zawodnik KS Leśnik Poznań – Tomasz Stasik.

413

Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec podczas imitacji strzelania

414

Mistrz Polski Juniorów w towarzystwie Piotra Starzyckiego, Mateusza Ogrodowczyka i Mateusza Porębskiego

415

Mistrzyni Polski Juniorek Marlena Kocaj – Resovia Rzeszów z pokonanymi rywalkami: Anna Tobolewska, Gloria Juszczuk, Wiktoria Toczek.

416

Mistrzynie Polski Juniorek – SŁ Marymont Warszawa, V-ce Mistrzynie – Mazowsze Teresin, II-gie V-ce Mistrzynie: Płaszowianka Kraków i Mewa Kołobrzeg.

417

Kamila Napłoszek – Marymont Warszawa – jedna z faworytek mistrzowskich zmagań w Zamościu

418

Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz – zdecydowana faworytka po strzelaniach kwalifikacyjnych zadowolona ze zdobycia srebrnego medalu w towarzystwie swojego trenera klubowego Henryka Patera i zawodnika z klubu.

419

Złoci medaliści z Żywca wśród młodzieżowców: Kacper Bizoń, Kamil Adamek, Dominik i Krystian Patryas. Po lewej Marymont Warszawa, po prawej ROKIS Radzymin.

420

Młodzieżowi Mistrzowie Polski z klubowymi szalikami

421

Najliczniejsza ekipa łuczniczek i łuczników w zamojskich Mistrzostwach Polski.

422

Mistrzyni Polski Juniorek – Wiktoria Pieniążek – Ósemka Kraków, srebrny medal – Aleksandra Wesołowska jej koleżanka klubowa, brązowe medalistki: Joanna Niewdana – Zbójnik Żywiec i Kinga Krawczyk – SMS MTB Żywiec.

423

Filip Szeląg – A3D Toszek w towarzystwie V-ce Mistrzów Polski: Szymon Słowiński – Lew Krynki, Wojciech Drewniak – Łucznik Żywiec, Nikodem Adamek – Zbójnik Żywiec.

424

Mistrzowie Polski w mikstach: Joanna Niewdana i Nikodem Adamek w towarzystwie 3 mikstów Ósemki Kraków.