PL
EN

Sukcesy 2017-2018

Srebro Ireneusza Kapusty i brąz miksta z Mileną Olszewską w końcowej klasyfikacji Pucharu Europy ON.

[ 26-07-2017, 14:01 ]

344345
Reprezentacja Polski Osób Niepełnosprawnych, w dniach (14-23.VII) uczestniczyła w Finale Pucharu Europy Para-Archery w Nowym Mieście nad Metują w Czechach.

W zawodach bardzo dobrze spisał się Ireneusz Kapusta Start Kielce, który w kwalifikacjach wystrzelał II wynik (624 pkt), dzięki któremu awansował także na II miejsce w Finale Pucharu Europy.

Na ranking Para-Archery European Cup Circuit składały się wyniki z zawodów w Olbii (Włochy) i z Czech. W pierwszym turnieju nasz zawodnik zdobył 4 punkty, w drugim 8 punktów (łącznie 12 pkt.). I miejsce (15 pkt.) zajął Sergiej Khutakow z Rosji, a III miejsce (10 pkt.) Maik Szarszewski z Niemiec.

Mikst w składzie Milena Olszewska / Ireneusz Kapusta, w Para-Archery European Cup Circuit został sklasyfikowany na III miejscu zdobywając 11 punktów. Pierwsze miejsce zajęła para z Rosji, a drugie z Włoch.

Turniej w Czechach, to także srebro drużyny męskiej w składzie Paweł DaleszyńskiPiotr SawickiIreneusz Kapusta.

Pojedynki finałowe naszych drużyn miały dramatyczny przebieg. Drużyna męska poległa po wyrównanej walce, w barażu z drużyną z Iranu, w składzie którego znalazł się aktualny mistrz paraolimpijski.