[ 16-07-2017, 11:22 ]

330

335

336

W chorwackim nadmorskim mieście Porec zakończyła się II Runda Pucharu Europy Juniorów. Świetnie spisała się najlepsza obecnie w kraju wśród seniorek zawodniczka niespełna 20 letnia jeszcze juniorka Sylwia Zyzańska z Łucznika Żywiec.

W finale najważniejszych w Europie zawodów w roku 2017 zajęła I miejsce wygrywając
w decydującym pojedynku
z Angielką Bryony Pitman wynikiem w setach 6 do 2 pkt. Wcześniej w półfinale Sylwia pokonała Solomije Hnyp wynikiem 6 do 4pkt. W ¼ finału pokonała Rosjankę
S. Gombojewą wynikiem 7 do 1pkt. a w 1/8 Turczynkę C. Ulani wynikiem 6 do 0pkt.

Największa sensacja zawodów mogła się zdarzyć w 1/16 finału w którym Sylwia dopiero w barażu
z Rosjanką K. Dashieva wygrała milimetrami przy trafieniu 6 do 6pkt.

W końcowej klasyfikacji zawodów w Porec:
1 miejsce Sylwia Zyzańska - Polska
2 miejsce Bryony Pitman – Wielka Brytania
3 miejsce Solomija Hnyp – Rosja
4 miejsce Lucila Boari – Włochy

Niestety pozostali zawodnicy spisali się słabiej zajmując miejsca za „16-tką” najlepszych. 17-te miejsca zajęli Marek Szafran i Mateusz Ogrodowczyk, Weronika Święcka, Gloria Juszczuk, Marlena Kocaj, Anna Tobolewska. Pozostali zawodnicy zajęli 33 miejsca: Kamil Siczek, Karolina Jurasz, Melania Wyka, Paulina Pintak. Drużynowo juniorki zajęły 6 miejsce przegrywając z Rosjankami a juniorzy i juniorki młodsze miejsce 9.

Drużynowo wśród juniorek wygrała Francja przed Ukrainą, wśród juniorów Holandia przed Rosją, wśród juniorek młodszych Wielka Brytania przed Francją a wśród juniorów młodszych Wielka Brytania przed Rosją. Indywidualnie oprócz Sylwii Zyzańskiej wygrali: Gazoz Mete – Turcja, wśród juniorek młodszych Touraine-Helias Kyla z Francji,
a wśród juniorów młodszych Vise Alex z Wielkiej Brytanii.