nad seniorami w Pucharze Polski w Bytomiu

dalej niepokonani w zawodach krajowej czołówki w Bytomiu.

322

320

321

V-ce Minister Jan Widera stoi między zawodnikami Sławomirem Napłoszkiem i Adamem Jurzakiem.

Po raz kolejny juniorzy z Żywca pokonali całą czołówkę polskich seniorów.

Ceremonię uroczystego zakończenia bytomskich zawodów zaszczycił swoją obecnością V-ce Minister Sportu i Turystyki Jan Widera w towarzystwie Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli. Pan V-ce Minister wręczał najlepszym zawodniczkom i zawodnikom puchary.

W Bytomiu w dniach 10-11.06.2017r. na bocznym stadionie Polonii Bytom odbyła się III Runda Pucharu Polski Seniorów. W 2 dniowych zmaganiach górą byli zwycięzcy poprzedniej rundy z Głuchołaz w dniach 27-28.05.2017r. Nie uznawany do tej pory przez starszych zawodników za pretendenta do wygrywania Oskar Kasprowski – uczeń I klasy LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu mimo swojego młodego wieku (17 lat) pokonał o wiele starszych utytułowanych zawodników. Zwycięstwo w Bytomiu przyszło żywczaninowi dużo trudniej niż w Głuchołazach. W ogólnej punktacji bytomskich zawodów Oskar uzyskał tyle samo punktów co drugi w zawodach Paweł Marzec – zawodnik Talentu Wrocław a na trzecim miejscu znalazł się z dorobkiem o 4 pkt. mniejszym – Sławomir Napłoszek, najbardziej rutynowany zawodnik ze stołecznego Marymontu. Wśród kobiet Sylwia Zyzańska – 19 letnia juniorka Łucznika Żywiec wygrała do tej pory wszystkie 3 edycje Pucharu Polski w tym roku. Najpierw były Kielce 6-7.05, następnie Głuchołazy i obecnie Bytom. W zawodach w Bytomiu była faworytką i nie zawiodła oczekiwań wygrywając przed starszą koleżanką klubową Natalią Leśniak w łącznej punktacji o 3 pkt. Trzecia zawodniczka Karina Lipiarska-Pałka z Grotu Zabierzów uległa Sylwii aż o 23 pkt. Następna IV Runda Pucharu Polski odbędzie się w Prudniku w dniach 24-25.06.2017r.

W III rundzie Ekstraklasy Łuczniczej wśród kobiet wygrał Łucznik Żywiec przed Czarną Strzałą Bytom a wśród mężczyzn Stella Kielce przed Marymontem Warszawa i Łucznikiem Żywiec.