PL
EN

Sukcesy 2017-2018

Młodość wygrała z doświadczeniem i rutyną w Głuchołazach

[ 29-05-2017, 22:05 ]17 letni junior młodszy OSKAR KASPROWSKI z Łucznika Żywiec i jego koleżanka klubowa 19 letnia juniorka SYLWIA ZYZAŃSKA zwyciężyli starszych rutynowanych zawodników w bezpośredniej konfrontacji w II rundzie Pucharu Polski kobiet i mężczyzn w Głuchołazach rozegranej na torach łuczniczych KŁ Chrobry Głuchołazy. Zawody odbyły się w normalnych warunkach, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zasad rozgrywania zawodów ogólnopolskich w nowym skróconym czasie strzelania serii 6-cio i 3 strzałowych tj. 150 i 90 sekund. Skrócony czas strzelania najbardziej pomógł zawodnikowi z długoletnim stażem sportowym z warszawskiego „Marymontu” – Sławomirowi Napłoszkowi, który w dniu 27.05.br w pierwszym dniu zawodów uzyskał wynik 339pkt. w strzelaniu konkurencji 70m . Uzyskany przez niego wynik to najlepszy wynik w polskim męskim łucznictwie w tym roku. Natomiast Sylwia Zyzańska w dniu 28.05.br w drugim dniu zawodów uzyskała wynik 334pkt, swój rekord życiowy i najlepszy rezultat w kraju w ostatnich 2 latach.

W sobotnich pojedynkach olimpijskiej rundy WA w finale Zyzańska wygrała z Anną Tobolewską – Zryw Dobrcz w setach 6 do 0pkt. a o 3 miejsce Wioleta Myszor – Łucznik Żywiec wygrała z Karoliną Farasiewicz – Obuwnik Prudnik 7 do 3pkt.

W niedzielnych pojedynkach indywidualnych w finale Karina Lipiarska-Pałka – Grot Zabierzów wygrała z Natalią Leśniak – Łucznik Żywiec 6 do 0pkt, o 3 miejsce Myszor wygrała z Zyzańską 7 do 3pkt. Wśród mężczyzn w sobotę Napłoszek pokonał w finale Marka Szafrana – Społem Łódź 6 do 0pkt a o brąz Maciej Fałdziński – Stella Kielce wygrał z Jakubem Banaszakiem – BKS Bydgoszcz 6 do 5pkt, w niedzielę natomiast rozpoczęła się łucznicza karuzela w której dominował 17 latek z Żywca – Oskar Kasprowski pokonując w finale w barażu wynikiem końcowym w setach 6 do 5pkt. Mateusza Buckiego ze Stelli Kielce, o 3 miejsce Fałdziński pokonał Szafrana wynikiem 6 do 4pkt.

Niespodzianką w niedzielnych pojedynkach była przegrana zwycięzcy z soboty Napłoszka z młodym kolegą klubowym Ludwikiem Pietrusińskim i brak awansu Napłoszka do najlepszej „8”.

W końcowej klasyfikacji złożonej z punktów pomocniczych zdobytych za strzelania pojedynków eliminacyjnych IORWA oraz za 2 krotne strzelanie konkurencji 2x70m największą sensacją zawodów było zwycięstwo juniora młodszego – Oskara Kasprowskiego z całą czołówką polskich łuczników.

2 miejsce zajął Maciej Fałdziński, 3 – Sławomir Napłoszek, 4 – Marek Szafran. Wśród kobiet zwyciężyła faworytka zawodów, jeszcze juniorka Sylwia Zyzańska przed Kariną Lipiarską-Pałka, Natalią Leśniak i Wioletą Myszor. Następna runda Pucharu Polski odbędzie się w dniach 10-11.06.2017r. w Bytomiu.


W II rundzie Ekstraklasy Łuczniczej wśród kobiet wygrał Łucznik Żywiec przed Obuwnikiem Prudnik i Czarną Strzałą Bytom a wśród mężczyzn Stella Kielce przed Łucznikiem Żywiec i Marymontem Warszawa.316

Oskar Kasprowski317

Sylwia Zyzańska