PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

Medalistka z Tokio powalczy o podium we Wrocławiu. Przed nami finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie

[ 13-08-2021, 22:42 ]
Medalistka z Tokio powalczy o podium we Wrocławiu. Przed nami finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwieW sobotę i w niedzielę na Polach Marsowych we Wrocławiu rozegrane zostaną finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie. O medal powalczy m.in. zawodniczka, która stała na podium niedawnych igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

Przez kilka dni ponad 500 zawodników z 56 krajów rywalizowało na wrocławskich Polach Marsowych – najpierw w rundzie rankingowej, która decydowała o rozstawieniu, a później w kolejnych rundach, stając do pojedynków lub spotkań zespołowych. W sobotę i niedzielę na torach strzeleckich ustawią się już tylko najlepsi, ci, którzy awansowali do półfinałów, a teraz powalczą o złoto lub brąz.

 

Pasjonująco zapowiada się rywalizacja w łuku klasycznym juniorek. Czekają nas występy zawodniczek ze ścisłej światowej czołówki. W finale zmierzą się Komalika Bari z Indii, która ma już na koncie sukcesy w Pucharze Świata, oraz Hiszpanka Elia Canales. W meczu o brąz spotkają się z kolei medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, Charline Schwarz (brąz w rywalizacji drużynowej) oraz wschodząca gwiazda łucznictwa, ćwierćfinalistka igrzysk w drużynie, Amerykanka Casey Kaufhold.

 

W finale juniorów zmierzą się Stanisław Czeremiskin z Rosji oraz Tetsuya Aoshima z Japonii. W łuku bloczkowym do finału awansowali natomiast Robin Jaatma (Estonia) i Mateo Mangelle (Francja) oraz Sakshi Chaudhary (Indie) i Amanda Mlinarić (Chorwacja). 

 

W kategorii wiekowej kadetów do finałów weszli w łuku klasycznym Ludvig Njor Henriksen (Dania) i Iban Bariteaud (Francja) oraz Caroline Lopez (Francja) i Caren Kocur (Turcja), natomiast w łuku bloczkowym o złoto strzelać będą Sawyer Sullivan (USA) i Aljaz Matija Brenk (Słowenia) oraz Selene Rodriguez (Meksyk) i Priya Gurjar (Indie).

 

Wspomniane Bari, Kaufhold i Schwarz to nie jedyne gwiazdy, jakie można było zobaczyć w tym tygodniu we Wrocławiu. W Młodzieżowych Mistrzostwach Świata juniorów wzięli udział choćby Nicholas D’Amour, jeden z najlepszych zawodników na świecie, półfinalista Pucharów Świata, czy Hiszpan Yun Sanchez. Obaj, podobnie jak Kaufhold, wystąpią w finale Pucharu Świata w amerykańskim Yankton.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Wrocław organizuje tak ważne wydarzenie rangi międzynarodowej w łucznictwie. W 2017 roku łucznictwo znalazło się w programie The World Games rozgrywanych we Wrocławiu, a wcześniej w malowniczym otoczeniu Hali Stulecia i fontann rozegrano Puchar Świata. Pierwotnie Młodzieżowe Mistrzostw Świata miały zostać rozegrane w Australii, jednak sytuacja pandemiczna zmusiła Międzynarodową Federację Łucznictwa (World Archery) do poszukiwań nowego gospodarza. 

 

Mając na uwadze doświadczenie w organizacji imprez tej rangi, zgłosili się do klubu Strzelec Legnica z prośbą o przejęcie zawodów. Legniczanie poprzednio odpowiadali nie tylko za The World Games 2017, ale również przeprowadzili w Legnicy mistrzostwa Europy w 2018 roku. I znów zbierają pochwały od przedstawicieli World Archery oraz samych uczestników. 

 

– Chciałbym podziękować, bo wszystko jest naprawdę świetnie przygotowane – mówił Sawyer Sullivan, finalista rywalizacji kadetów w łuku bloczkowym.

 

W podobnym tonie wypowiadał się piąty zawodnik światowego rankingu, uczestnik igrzysk olimpijskich w Tokio, Nicholas D’Amour. – To bardzo przyjemne miasto, podoba mi się. Mieliśmy też dobre warunki podczas rundy rankingowej. Może mój występ nie był najlepszy, ale wszystko poza tym grało – chwalił zawody łucznik z Wysp Dziewiczych. 


 1002


Harmonogram sobotnich i niedzielnych finałów:

 

Sobota, 14 sierpnia:

10.00 - 13.30 Finały i mecze o trzecie miejsce kadetów, łuk bloczkowy

15.00 - 18.30 Finały i mecze o trzecie miejsce juniorów, łuk bloczkowy

 

Niedziela, 15 sierpnia:

10.00 - 13.30 Finały i mecze o trzecie miejsce kadetów, łuk klasyczny

15.00 - 18.30 Finały i mecze o trzecie miejsce juniorów, łuk klasyczny

Biuro prasowe WAYC 2021
media@wayc2021-wroclaw.pl