PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

[ 12-08-2021, 00:08 ]

STRZELANIA ELIMINACYJNE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA WE WROCŁAWIU ROZPOCZĘTE

We wtorek dwa rekordy świata, w środę drugiego dnia rywalizacji pierwsze zacięte pojedynki. Emocji na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w łucznictwie we Wrocławiu nie brakuje. Powody do zadowolenia mieli także Polacy, bo w rywalizacji drużynowej będą walczyć o ćwierćfinały.


995


We wtorek zawodnicy walczyli o jak najlepsze rozstawienia, a już w środę przystąpili do pojedynków. Zasada jest prosta. Kto wygrywa, przechodzi dalej. Przegrany kończy rywalizację indywidualną bądź drużynową w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata we Wrocławiu.

To na razie wstępna faza, ale i na tym etapie zdarzają się niespodzianki. Na razie wielkich nie było. Dalej strzelają największe gwiazdy, które przyjechały do Wrocławia jak piąty zawodnik światowego rankingu Nicholas D’Amour czy ćwierćfinalistka igrzysk olimpijskich Casey Kaufhold. 

Polacy mieli kilka powodów do radości. Do 1/16 finału w rywalizacji juniorów w łuku klasycznym awansował Miłosz Chojecki, który przegrywał już 0-4 z reprezentantem Indii, by ostatecznie zwyciężyć 6-4. W 1/16 finału w zmaganiach kadetek w klasyku wystąpią natomiast Weronika Siwak i Tacjana Matuszek. 

Do 1/8 finału awansowały także nasze drużyny: mikst juniorów i kadetów w łuku klasycznym, męski zespół w łuku klasycznym, męski zespół juniorów w łuku bloczkowym. A to oznacza, że stawką kolejnych meczów z ich udziałem będą już ćwierćfinały.

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie we Wrocławiu w sobotę oraz niedzielę na Polach Marsowych. Wstęp wolny.


Biuro prasowe Młodzieżowych Mistrzostw Świata w  łucznictwie996