PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

1 dzień Mistrzostw Świata we Wrocławiu za nami!

[ 11-08-2021, 07:44 ]

We Wrocławiu rumieńców nabiera rywalizacja w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w łucznictwie. We wtorek zawodnicy walczyli o jak najlepsze rozstawienia. Wydarzeniem dnia był rekord świata reprezentacji Stanów Zjednoczonych oraz imponujący wynik jednego z Amerykanów.

Ponad 500 młodych zawodników z 56 państw ustawiło się we wtorek na Polach Marsowych, by walczyć w rundzie rankingowej o jak najwyższą pozycję w dwóch konkurencjach. Łucznicy rywalizują we Wrocławiu w łuku klasycznym (olimpijskim) oraz bloczkowym. Do tego podzieleni są na dwie kategorie wiekowe – kadetów oraz juniorów.

Bohaterem dnia został bezsprzecznie Amerykanin Sawyer Sullivan, który startuje w kadetach w tzw. bloczku. Zabrakło mu zaledwie jednego punktu, by pobić… własny rekord świata. Nie zrobił tego indywidualnie, ale za to pobił rekord wraz z reprezentacyjnymi kolegami.

994

 – To był fajny dzień! Pod koniec trochę się denerwowałem i trząsłem. Już po pierwszej strzale wiedziałem, że nie pobiję rekordu. To trochę dziwne, kiedy starasz się pobić własny rekord – śmiał się Sullivan. A powody do uśmiechu miał oczywiste. – Tak, zrobiliśmy to! Mam wspaniałą drużynę – odpowiedział, pytany o rekord świata. Cały zespół pozował do zdjęć z rekordowymi tarczami.

 Na starcie stanęła liczna reprezentacja Polski. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Przemysław Konecki (10. miejsce w rundzie rankingowej, juniorzy łuk bloczkowy).

 Z dnia na dzień emocje będą rosły. Zawodnicy staną do pojedynków, które ostatecznie wyłonią uczestników sobotnich i niedzielnych finałów. A te, podobnie jak całe mistrzostwa, na Polach Marsowych.

 Wspomniany Sullivan, podobnie jak pozostali uczestnicy mistrzostw, komplementowali organizatorów za znakomite przygotowanie imprezy. – Chciałbym podziękować, bo wszystko jest naprawdę świetnie przygotowane – mówił Sullivan. Wtórował mu Nicholas D’Amour, piąty zawodnik świata i uczestnik igrzysk olimpijskich w Tokio.

-  To bardzo przyjemne miasto, podoba mi się. Mieliśmy też dobre warunki podczas rundy rankingowej. Może mój występ nie był najlepszy, ale wszystko poza tym grało – mówił jeden z najlepszych łuczników na świecie i faworyt mistrzostw we Wrocławiu.

 

Partnerem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w łucznictwie jest Port Lotniczy we Wrocławiu.